Zdecydowanie zwiększają spalanie auta. Ignorowanie tych zasad to poważny błąd

2 tygodni temu 17
Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.

Każdemu kierowcy powinno zależeć na obniżeniu spalania paliwa w trakcie jazdy. Wpływa to na realne oszczędności finansowe oraz redukuje negatywny wpływ użytkowania auta na środowisko. W jaki sposób można zmniejszyć spalanie?

Tak naprawdę wpływ na poziom spalania paliwa w samochodzie ma wiele czynników. To między innymi styl jazdy kierowcy oraz stan techniczny pojazdu.

ZOBACZ: Dopłata do prawa jazdy. Nawet 4 tysiące zł od państwa

Na kursach na prawo jazdy baczną uwagę zwraca się na bezpieczne i płynne prowadzenie pojazdu. Niestety po zdobyciu uprawnień wielu kierowców o tym zapomina. To błąd, ponieważ styl jazdy wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale również na zużycie paliwa.

ZOBACZ: Ruszyły kontrole policji. Te dwa przedmioty muszą być w każdym aucie

Ekonomiczna jazda to przede wszystkim unikanie gwałtownych hamowań i przyspieszeń oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości. Dzięki temu spalanie może spaść nawet o kilka litrów na 100 km. Korzystnie wpłynie to na zasobność portfela i jednocześnie zmniejszy poziom degradacji podzespołów w aucie, w tym chociażby układu hamulcowego.

Co wpływa na spalanie auta? Zwróć uwagę na ciśnienie w oponach

Wpływ na spalanie auta ma również ciśnienie w oponach, które powinno być zgodne z danymi technicznymi pojazdu oraz danego typu ogumienia. Im mniejsze ciśnienie, tym większe opory toczenia. Przekłada się to wzrost poziomu spalania. Właśnie dlatego eksperci rekomendują sprawdzanie tego parametru minimum raz w miesiącu, w tym zawsze przed planowaną dłuższą trasą. Wpłynie to nie tylko na mniejsze zużycie paliwa, ale również na bezpieczeństwo.

ZOBACZ: Kierunkowskazy migają szybciej niż zwykle? To może zwiastować poważny problem

Trzeba też pamiętać, że im większe obciążenie pojazdu, tym więcej spala on paliwa na każde 100 km. W praktyce oznacza to, że powinno się unikać jazdy z niepotrzebnymi bagażami. Każdy kilogram ma znaczenie. Dbając o ten aspekt, można także spowolnić proces zużywania się zawieszenia i podzespołów pojazdu.

Co jeszcze może wpływać na zwiększone zużycie paliwa?

Spalanie samochodu przyprawia wielu ludzi o zawrót głowy. Przy obecnych cenach paliwa każdy litr ma znaczenie. Jednak to nie wszystko, wpływ na zwiększone zużycie mogą mieć również problemy techniczne oraz usterki pojazdu. Należą do nich m.in.:

  • źle działający termostat
  • zły stan świec zapłonowych
  • nieodpowiednio dobrany olej silnikowy
  • uszkodzone łożyska kół
  • nieprawidłowe ustawienie geometrii kół
  • zatkane wtryskiwacze paliwa
  • zanieczyszczony filtr paliwa

Każdy z wymienionych wyżej czynników wpływa na zwiększone spalanie i tym samym na większe koszty podróży.

ZOBACZ: Rząd dopłaci do zakupu auta elektrycznego. Ile można dostać i jak skorzystać?

Zależy ci na zoptymalizowaniu kosztów utrzymania pojazdu? Koniecznie zadbaj o to, aby znajdował się on w dobrym stanie technicznym. Regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach, a także postaw na płynną i bezpieczną jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowaną do warunków panujących na drodze. To klucz do zmniejszenia spalania i wygenerowania realnych oszczędności.

red / Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Przeczytaj źródło