Nawrocki spotkał się ze Sławomirem Mentzenem. "Dla dobra naszego kraju"

1 tydzień temu 13
Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.

Spotkanie Karol Nawrocki-Sławomir Mentzen

Prezydent elekt Karol Nawrocki spotkał się niedawno z liderem Konfederacji Sławomirem Mentzenem. "Dziękuję Panie Prezydencie za dobrą rozmowę o przyszłości Polski!" - napisał na platformie X Mentzen. Dodał też, że "zapowiada się owocna współpraca ponad podziałami dla dobra naszego kraju". Do tej pory o tym spotkaniu nie poinformował Karol Nawrocki. Warto wspomnieć, że było to już co najmniej drugie spotkanie polityków. Po raz pierwszy rozmawiali przed drugą turą wyborów prezydenckich 22 maja.

Karol Nawrocki podpisał deklarację Mentzena

Sławomir Mentzen przeprowadził długą rozmowę z Karolem Nawrockim, ówcześnie kandydatem w wyborach prezydenckich. Spotkanie było transmitowane na YouTube i cieszyło się ogromną popularnością wśród internautów. Kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość zgodził się ze wszystkimi punktami deklaracji i podpisał dokument proponowany przez polityka Konfederacji. Osiem punktów deklaracji to: niepodpisanie ustaw podwyższających podatki, zachowanie gotówki i polskiej waluty, niepodpisywanie ustawy ograniczającej wolność słowa, brak zgody na wysłanie polskich żołnierzy do Ukrainy, brak zgody na wejście Ukrainy do NATO, niepodpisywanie ustawy dotyczącej ograniczenia dostępu do broni, nieprzekazywanie większych kompetencji na korzyść Unii Europejskiej i niepodpisywanie nowych traktatów UE osłabiających rolę Polski.

Zobacz wideo Karol Nawrocki odebrał uchwałę o wyborze prezydenta. "Będę burzyć mury nienawiści"

Konfederacja może mieć spore problemy

Jak już wcześniej pisaliśmy, 16 czerwca Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) odrzuciła sprawozdanie finansowe Nowej Nadziei za 2023 rok. To jedna z partii wchodzących w skład Konfederacji. Chodzi między innymi o braki ważnych danych w wykazach wpłat, takich jak na przykład adres zamieszkania wpłacających. Nasunęło to podejrzenie, że partia mogła otrzymywać środki z nieuprawnionych źródeł - na przykład od podmiotów prowadzących działalność gospodarczą lub osób z zagranicy. Nie jest to zgodne z polskim prawem. W maju PKW podała, że Nowa Nadzieja nie złożyła w wymaganym terminie sprawozdania finansowego za 2024 rok. Wystąpiono do sądu o wykreślenie jej z ewidencji partii politycznych.

Przeczytaj źródło