Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.
Kanał Nowa TV nadaje m.in. serial "Miodowe lata"
Obecnie w skład MUX-L2 wchodzą: TVT (22. pozycja na liście kanałów), Republika HD (23.), Stars.TV HD (25.), TVT HD (55.), Nowa TV (56.), Dolce Vita TV (57.), Wydarzenia 24 (58.) i TV OKazje (59.). Jak poinformował satkurier.pl, w Rybniku doszło do zmiany anteny wykorzystywanej do nadawania i umieszczenia jej o 43 metrów niżej. Może to skutkować mniejszym zasięgiem multipleksu.
Polsat z wieloma kanałami i dublami w naziemnej telewizji cyfrowej
Zdublowane kanały w naziemnej telewizji cyfrowej to szansa na pozyskanie dodatkowych widzów, a co za tym idzie, lepsze wyniki oglądalności w badaniu Nielsena. Na ogólnopolskich multipleksach Grupa Polsat Plus nadaje kanały: Eska TV, Polo TV, Fokus TV, Wydarzenia 24 (MUX-1), Polsat, TV4, TV6, Super Polsat (MUX-2).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej
Związana z nią spółka jest też operatorem MUX-4. Niekodowaną emisję prowadzi tam Polsat News Polityka. W Gdańsku, Warszawie i we Wrocławiu działają multipleksy eksperymentalne należącej do Grupy Polsat Plus firmy BCAST. Za jego pośrednictwem są nadawane m.in. duble Nowej TV HD i Polsatu HD. Dubel Polsatu HD jest też nadawany za pośrednictwem MUX-L4 (Wrocław, Świdnica), a duble Nowej TV HD i Polsatu HD można oglądać za pomocą MUX-L7 (Lubin, Głogów).
Pod koniec 2024 roku doszło do awarii MUX-L2. Na kilka miesięcy zawieszono emisję z głównego obiektu nadawczego w Rybniku. Wówczas część nadawców wynajmujących miejsce na tym multipleksie lokalnym zrezygnowało ze współpracy z jego operatorem, czyli Telewizją TVT z Rybnika. Wśród wyłączonych wtedy stacji była Nowa TV, która teraz powróciła.
Poprzednio Nowa TV była dostępna na multipleksie lokalnym w jakości HD. Obecna emisja w SD może zaskakiwać, ponieważ w takiej samej rozdzielczości stacja jest dostępna na ósmym multipleksie. Zmieni się to dopiero po przejściu MUX-8 na standard DVB-T2/HEVC. Nastąpi to prawdopodobnie w przyszłym roku.
Do takiej operacji konieczna jest zmiana koncesji wszystkich stacji wchodzących w skład ósmego multipleksu. Nadawcy kanałów Metro i Zoom TV, które z końcem roku opuszczą multipleks, nie wystąpili ze stosownymi wnioskami do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.