Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.
fot. Screen X Let's Talk Again
– Mamy świadomość, że nas trzech to trochę takie niecodzienne połączenie, może nawet “skandaliczne trio”. Ja, przez lata związany z Onetem, czyli mediami liberalnymi, a Michał Rykowski to były dziennikarz TVP. W dzisiejszych czasach, osoby żyjące w tak skrajnych światach, tworzą raczej przeciwko sobie, a nie razem. My jednak zamknęliśmy przeszłość i chcemy tworzyć coś nowego – mówi dla WirtualneMedia.pl Andrzej Gajcy.
To jest ten moment, kiedy mogę oficjalnie ogłosić start nowego kanału na YT - @letstalk_pl. Takiego projektu, którego częścią może stać się każdy z Was i takich rozmów jeszcze nigdzie nie widzieliście.
Wracamy do korzeni dziennikarstwa, do rozmów, które mają naprawdę znaczenie… pic.twitter.com/mmtLPV70ba
— Andrzej Gajcy (@A_Gajcy) July 2, 2025
Gajcy przyznaje, że “Let’s Talk Again” ma być w założeniu dużym kanałem. Nie ukrywa, że jedną z inspiracji jest “Kanał Zero”, jednak ich kanał ma zamiar iść w zupełnie innym kierunku: unikać tematów politycznych. Punktem wyjścia kanału ma być powrót do korzeni dziennikarstwa, do prawdziwej rozmowy, która nie jest przekrzykiwaniem się, udowadnianiem swoich racji.– My chcemy zwyczajnie rozmawiać, poznać naszego gościa – zdradza.
– Pierwszy z formatów, z którym wychodzimy, to rozmowy ze znanymi osobami o sensie życia, o przeżywaniu sukcesów i upadków – dodaje.
Twórcy nagrali 7 odcinków
Pierwszy odcinek, opublikowany wczoraj wieczorem, to rozmowa z Natalią Niemen, przeprowadzona przez Gajcego.
— Let's Talk Again (@letstalk_pl) July 3, 2025
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej
– Będziemy starali się opowiedzieć na nowo historie naszych bohaterów. Natalia Niemen podzieliła się z nami rzeczami, których nigdy wcześniej nie mówiła w przestrzeni publicznej – zdradza dziennikarz.
Kolejnym gośćmi będą Rafał Patyra (prowadzący: Rykowski) oraz Jan Śpiewak (prowadzący: Gajcy). Łącznie twórcy zrealizowali już 7 rozmów.
Rozmowy będą przeprowadzane w warszawskiej kawiarnii Agere Contra z udziałem publiczności, która w trakcie rozmów będzie mogła usiąść na miejscu prowadzącego i zadać pytania gościom. Rozmowy następnie będą publikowane na kanale YouTube.
– Będziemy zapraszali wszystkich, którzy chcą posłuchać rozmowy, która pozostanie w nich na dłużej niż moment zgaszenia kamer. Te rozmowy będą głębokie, ale też ludzkie – niczym dyskusja dwojga przyjaciół – zaznacza Andrzej Gajcy.
Pomysł kiełkował od dawna
A skąd pomysł na taki format? – Myślę, że taki pomysł rodził się w naszych głowach od dawna. Pierwszy raz spotkaliśmy się rok temu i uznaliśmy, że warto zrobić coś razem. A że mamy czasy, w których jest dość łatwo stworzyć coś w internecie, nie wymaga to bardzo dużych nakładów, mogliśmy wystartować dość szybko – wyjaśnia dziennikarz.
Rozmowy mają trwać ok. 1-2 godzin i będą publikowane co tydzień na YouTube i Spotify. Twórcy celują w odbiorcę w przedziale wiekowym 30-40+. Na razie kanał nie ma sponsorów. Twórcy nie mają założeń co do liczby oczekiwanych subskrybentów.
– Oczywiście każdy twórca chciałby jak najszybciej przekroczyć próg 100 tys. subskrybentów, jednak nie zakładamy, czy ma się to zadziać do końca lata, czy do końca roku. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwe, ponieważ jest bardzo dużo twórców i jest co oglądać i czego słuchać. Wierzę jednak, że nasz format jest zupełnie wyjątkowy i że pozyska szerokie grono wiernych odbiorców – pointuje Gajcy.