Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.
Drugi Polak w kosmosie - Sławosz Uznański-Wiśniewski - wraca na Ziemię. O godz. 10:55 ma nastąpić zamkniecie włazu do kapsuły Dragon Grace z astronautami, która potem odłączy się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Załoga ma wodować w Pacyfiku, u wybrzeży Kalifornii. Transmisja z powrotu polskiego astronauty w Polsat News.
Procedura powrotu Sławosza Wiśniewskiego-Uznańskiego z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10:55 czasu polskiego. O tej godzinie nastąpi zamknięcie włazu.
Transmisja ma zostać wznowiona o godz. 12:45. Dwadzieścia minut później, o godz. 13:05 kapsuła Dragon Grace z astronautami na pokładzie ma odłączyć się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Dokładne godziny mogą ulec zmianie.
Kapsuła ma wodować w Pacyfiku, u wybrzeży Kalifornii. "Zespoły misji będą na bieżąco monitorować warunki pogodowe w potencjalnych miejscach wodowania, aby zapewnić bezpieczne i udane wyciągnięcie z wody kapsuły i załogi" - zapowiedziała POLSA.
Sławosz Uznański-Wiśniewski wraca z kosmosu. Polak ma już plany na Ziemi
Po powrocie z orbity Sławosz Uznański-Wiśniewski przyleci do Europy - do Kolonii w Niemczech, gdzie znajduje się siedziba Europejskiego Centrum Astronautów Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Astronauta trafi do ośrodka Niemieckiego Centrum Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (DLR) "Envihab", który stanowi kluczowe centrum monitorowania medycznego i rehabilitacji po misjach.
ZOBACZ: Sławosz Uznański-Wiśniewski wraca na Ziemię. Ekspert wskazał niebezpieczny moment
"Zespół medycyny kosmicznej ESA, w skład którego wchodzą lekarze operacyjni ESA, fizjoterapeuci i trenerzy sportowi, będzie monitorował Sławosza podczas jego powrotu do ziemskiej grawitacji dzięki specjalnemu programowi regeneracji" - podała wcześniej POLSA.
Misja Ax-4, której uczestnikiem jest Polak, rozpoczęła się 25 czerwca. Dzień później, 26 czerwca, kapsuła Dragon Grace z czworgiem astronautów na pokładzie zadokowała do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
